Опис та сфера застосування легованої сталі 40Х

stal-40xВсім відомо, що сталь є одним з найважливіших конструкційних матеріалів. Сфера застосування її досить велика. Її використовують в машинобудуванні, верстатобудуванні, будівництві та інших промислових галузях.

Якщо розглядати класифікацію сталі, то за своїм хімічним складом сталь розділяють на:

– вуглецеву,
– леговану.

Вибір марок сталі досить великий, і в залежності від цього, та чи інша сталь володіє своїми характеристиками та якостями.

Сталь, про яку піде мова нижче – це легована конструкційна сталь 40Х. Якщо говорити про хімічний склад сталі, то саме цифра 40 і каже, що сталь містить 0,44% вуглецю, а ось буква Х говорить про те, що в складі даної сталі міститься легуюча добавка-хром, відсоткове співвідношення якого становить 1,1%. Зовсім маленький відсоток хімічного складу ділять фосфор та мідь (до 0, 035%), нікель та сірка (до 0,3%), а також марганець (до 0,8%).

stal-40x1

Легована сталь 40Х є досить міцним і твердим матеріалом, здатна витримувати великі навантаження і при цьому не руйнуватися. Саме ці переваги виділяють її серед інших марок.

За зварюваністю сталь 40Х відноситься до 4-ї групи. Це говорить про те, що її не так просто зварити. І навіть після зварювання є великий ризик появи тріщин на шві. Зварюють таку сталь обов’язково з попередньою термообробкою, а також підігрівом в процесі самого зварювання. При використанні контактно точкового зварювання необхідно і після зварювання застосувати термообробку.

Область застосування легованої сталі 40Х досить різноманітна. Хоча найчастіше з неї виготовляють деталі обертання: вали, осі, рейки, втулки та інші. Також її широко застосовують для ріжучого інструменту. Така сталь добре служить і в тих конструкціях, які експлуатуються при низьких температурних режимах.